Ebru Çorbacı

Uzman Klinik Psikolog, Uzman Adli Psikolog

50 Dakika / 1000 TL

Mesaj . Sesli . Görüntülü

1986 yılında Lefkoşa’da doğdum. Lise öğrenimimi Lefkoşa Türk Lisesinde tamamladıktan sonra Yakındoğu Üniversitesinde Psikoloji lisans eğitime başladım. Üniversite eğitimim süresinde sırası ile Sosyal Hizmetler Dairesi’ne Bağlı Lefkoşa Çocuk Yuvası, Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh sağlığı ve sinir hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ de staj deneyimlerim oldu. Lisans eğitimim sırasında Wisbaden Academi of Psychotherapy, temel pozitif psikoterapi eğitimini sonlandırdım. Ardından sırası ile Cinsel Terapi Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Cinsel terapi danışmanlığı eğitimi, Kıbrıs Ruh Sağlığı Enstitüsü, madde bağımlılığı eğitimlerini tamamladım. Psikoloji bölümünü tamamlamamın hemen ardından Yakındoğu Üniversitesi Klinik Yüksek Lisans eğitimine başladım. Bu sırada İlgili üniversitenin psikolojik danışmanlık ve araştırma servisinde psikolog olarak çalışmaya başladım. Yakındoğu Üniversitesinde klinik yüksek lisans programı devam ederken Wisbaden Academi of Psychotherapy, master pozitif psikoterapi eğitimini tamamladım. Klinik Yüksek lisansımı ve eğitimlerimin tamamlamasının ardından Yakındoğu üniversitesi adli psikoloji bölümünde ikinci yüksek lisansıma başvurarak kabul edildim. İkinci dal yüksek lisansı eğitimimi gördüğüm sırada 2016-2017 yılları arasında Girne Üniversitesinde Sağlık Bilimleri Fakültelerinde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak psikoloji dersleri verdim. 2017 yılında KKTC’de bulunan başka bir özel üniversitede psikolojik danışmanlık ve rehberlik servisinin sorumlusu oldum. Buradaki görevim süresince ilgili üniversitenin çalışanlarına yönelik iş motivasyonu arttırıcı, etkili iletişim becerileri gibi konularda birçok sunum ve seminer verdim. Ayrıca 2017 yılından itibaren içgörü psikolojik danışmanlık ve terapi merkezinde çalışmaktayım. Şu an Yakındoğu Üniversitesi genel psikoloji doktora öğrencisiyim.

Eğitim

Deneyim Süresi

  • 8

Sertifikalar

Uzmanlık Alanları

  • Bireysel Terapi, Madde Bağımlık Danışmanlığı, Cinsel Terapi, Çocuk ve Ergen Psikolojik Sağlamlık Program Uygulayıcılığı, Kaygı bozuklukları, yeme bozuklukları, öfke problemi

Hizmetleri

  • Mesajlaşma
  • Sesli Görüşme
  • Görüntülü Görüşme
  • User Image

    Kendisinden yıllar once danışmanlık almıştım yaklaşık 3 ay kadar. Şimdi burada ismini görünce yuzumde hafif bir tebessüm oluştu. Hiç terettüt etmeden danışmanlık alabilirsiniz. Hala birçok söylediği şey kulağımda, nezaman bir durum olsa acaba Ebru hanım ne derdi diyorum bazen :) Çok samimi, çok dostane ve işini cok seven biri. Iyi ki hayatımın bi bölümünde karşıma çıktı ve yolumu aydınlattı. Bugün bu yorumu yazabiliyor olmam bile Ebru hanımın desteği sayesinde.