Alev Bora

Uzman Klinik Psikolog

50 Dakika / 700 TL

Mesaj . Sesli . Görüntülü

1975 yılında İstanbul’da doğdum. 1992 yılında Liseden mezun oldum ve Trakya Üniversitesi Gıda bölümünde eğitimime başladım. Üniversite eğitimi sonrası aktif iş hayatıma devam ettim. 2015 yılında değişime inanarak Kıbrıs'a yerleşmeye karar verdim ve çok sevdiğim, istediğim Psikoloji lisans eğitimi için sınavlara hazırlandım. 2016 yılında Lefke Avrupa Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi'nde Psikoloji eğitimime başladım. 2019 yılında iyi bir dereceyle mezun oldum. Aynı yıl Yakın Doğu Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisansına başladım ve Haziran ayında savunmamı verip iyi bir dereceyle mezun oldum. Eğitim hayatım sürecinde Yakın Doğu Hastanesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniğinde stajyer Psikolog olarak görev aldım. Yaklaşık 2 yıldır aktif olarak danışan görmekteyim Ayrıca eğitim sürecinde Uygulamalı ve Çocuk Merkezli BDT oyun terapisi, Uygulayıcı Çocuk testleri ve Çözüm odaklı Terapi eğitimlerimi Bilişsel Davranışçı Terapistler Derneğinden eğitimlerimi tamamladım. 2021' de Ruh Sağlığı Derneğinden Cinsel Terapi ve Türkiye Sağlık Vakfından BDT ( Bilişsel Davranışçı Terapi )eğitimlerimi tamamladım. Kendimi geliştirmek adına eğitimler almakta seminerlere ve kongrelere katılmaktayım.

Eğitim

Deneyim Süresi

  • 5yıl

Sertifikalar

Uzmanlık Alanları

  • Yaşam Değişiklikleri ile Başetme, Çocuk ve Ergen, Cinsel Terapi, Yetişkin psikolojisi , Kaygı, Stres, obsesif-Kompulsif Bozukluk (OKB), Vajinismus, Depresyon, Anksiyete, İlişki Sorunları, Kariyer Zorlukları, Öfke Yönetimi, Panik Atak, Sosyal Fobi, Fobiler

Hizmetleri

  • Mesajlaşma
  • Görüntülü Görüşme
  • Sesli Görüşme
  • User Image

    Seansımızdan sonra çok büyük farkındalıklar yaşadım. Alanında bir uzmandan destek almak bana çok iyi geldi. Öncesinde hiçbir uzmandan destek almadığım için tereddütlerim vardı. Yargılanma korkusu, anlaşılamamak gibi ama Alev hanım bir abla gibi şevkatli ve alanında uzman. İlk seansımın Alev hanımla olmasından çok mutluyum ve bir sonraki seansımız için heyecanlıyım teşekkür ederim.