Alkım AVCI

Psikolog, Aile Danışmanı

50 Dakika / 500 TL

Mesaj .

1997 yılında İzmir’de doğdum. 2014 yılında İzmir Gelişim Koleji Anadolu Lisesinden mezun oldum. 2019 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesin’de %100 ingilizce olarak psikoloji eğitimini tamamladım. Lisans eğitimim esnasında Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin AMATEM bölümünde klinik psikoloji alanıyla ilgili stajlar yaptım. Aynı zamanda lisans eğitimim esnasında akran zorbalığını önleyici VISC müdahele projesinde, proje asistanı olarak görev aldım ve İzmir Büyükşehir Belediyesinin gönüllü takımında, Abla-Ağabey Kardeş projesinde 7 ay boyunca görev aldım. Lisans eğitiminin hemen ardından Milli Eğitim bakanlığı tarafından onaylanan 480 saatlik Aile Danışmanlığı eğitimini tamamlayıp ‘’Aile Danışmanı’’ ünvanını aldım. Mezun olduktan sonra çeşitli anaokullarında ve ilkokulda çalışıp çocukları gelişimsel süreçlerini deneyimleme ve gözlemleme fırsatım oldu. Şuanda Yakın Doğu Üniversitesin’de Klinik Psikoloji yüksek lisansıma devam etmekteyim. Herkesin farklı parmak izi olduğu bu dünyada farklılığın sadece parmak iziyle sınırlı kalmadığını öğrenmek için çıktığım bu yolda, seni ‘sen’ yapan benzersizliği bulma motivasyonum beni bugün buraya kadar getirdi. Şimdi bur motivasyonumla ruh sağlığı alanında daha fazla insana ulaşmak için şimdi burada online terapi hizmeti vermekteyim. (İngilizce terapi hizmeti de vermekteyim. )

Eğitim

Deneyim Süresi

  • 4

Sertifikalar

Uzmanlık Alanları

  • Depresyon, Takıntılar, Kaygı Bozuklukları, Ergenlik Çağı Problemleri, Çoklu Kişilik Bozukluğu, Bipolar Bozukluk, Borderline Kişilik Bozukluğu , Narsistik Kişilik Bozukluğu, Fobiler, Obsesif Kişilik Bozukluğu, Aile Danışmanlığı, Psikolojik Travmalar, Öfke Kontrolü, Uyku Bozuklukları, Yeme Bozuklukları, Sigara Alkol Madde Alışveriş İnternet Bağımlılığı, Sınav Kaygısı, Cinsel Terapi, Çocuk, Panik Atak, OKB, Ergen, Vajinusmus, Eş Seçimi, Alkol bağımlılığı, Meslek Seçimi, Kumar Bağımlılığı, Öfke Kontrol Bozukluğu, Ölüm Korkusu, Duygusal Yeme, Bulimia, Anoreksiya, Klinik Psikoloji, Bireysel Terapi, Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB), Sosyal Medya Bağımlılığı , Stresle Başa Çıkma, Zorbalık, Kardeş Kıskançlığı, Kriz ve Yas Danışmanlığı, Hastalık Kaygısı, Aile ve Arkadaşlık İlişkileri, Duygu Durum Bozukluğu, Anne-Baba Eğitimi, Ebeveyn Danışmanlığı, Bilişsel Davranışcı Terapi, Anksiyete, Boşanma, İlişki Sorunları, Yetişkin Terapi, Günlük Yaşam Olayları, Psikolojik Danışmanlık, Okul Zorlukları, Aile İçi İletişim Sorunları, Motivasyon Eksikliği, İş psikolojisi , iş sorunları, Mobbing, Mobing, Kardeş Kıskançlığı, Yas , Deprem Kaygısı, Kronik Rahatsızlıklara Psikolojik Danışmanlık, Psikolojik Esneklik, İşlev Bozuklukları

Hizmetleri

  • Mesajlaşma
  • User Image

    Alkım Hanım ile yaklaşık 1 aydır seans gerçekleştiriyoruz. Kendisi çok samimi ve profesyonel biri. Şimdiden kendimde farkındalık kazanmaya başladım. Çok teşekkür ederim ilgi ve alakanız için :)