MERYEM KARAAZİZ

Doç. Dr., Psikoterapist

50 Dakika / 1500 TL

Mesaj . Sesli . Görüntülü

2007 yılında Anafartalar Lisesinden derece ile mezun oldum. Ardından, Yakın Doğu Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) Bölümünü 2012 yılında Fen-Edebiyat Fakültesi birincisi olarak tamamladım. Daha sonra, 2014 yılında 4.00/4.00 ortalama ile Uygulamalı Klinik Psikoloji yüksek lisansını “kadına yönelik şiddet ve psikopatoloji” konulu tezimle birincilikle tamamladım ve 2017 yılında ise Yakın Doğu Üniversitesi Genel Psikoloji Doktora Programını “Kumar bağımlılığı, nedenleri ve kültürün etkisi” konusundaki tezimle birincilikle tamamlayarak, 2018 yılında “yardımcı doçent”, 2021 yılında ise “doçent” ünvanını almaya hak kazandım. 2012 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Psikoloji Bölümü ilk araştırma asistanı ünvanı ile başladığım görevimi, öğretim üyesi, Klinik Psikoloji Ana Bilim Dalı Başkanı ve Psikoloji Bölüm Başkanı olarak devam ettirmekteyim. Eğitim hayatım süresince Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde ve Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde klinik psikoloji stajlarını, özel bir kreşte gelişim psikolojisi stajını tamamladım. 2012 yılından beri aktif olarak depresyon, bağımlılık, şiddet, öfke kontrolü, boşanma, panik atak, travma, stres, kaygı, bipolar ve kişilik bozuklukları gibi bir çok alanda danışan görmekte ve akademik alanda çalışmaktayım. Bu çalışmalarımın bir çoğu ödül kazanmıştır. 2014’te 50. Ulusal Psikiyatri Kongresi’nde “Problem ve Patalojik Kumar Yaygınlığı ve Risk Faktörleri ve Kültürlenme Türleri” isimli çalışmamla en iyi araştırma ödülü, 2017’de 11. Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresi’nde ikincilik ödülü, 2018’de 54. Psikiyatri Kongresinde “Disosiasyon” isimli çalışmamla üçüncülük ödülünü ve 2018’de 12.Ulusal Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresi birincilik ödülünü aldım. Ayrıca, 2016, 2017 ve 2019 yıllarında genç araştırmacı ve araştırma yayın ödüllerini almaya hak kazandım. 33’e aşkın yüksek lisans tezi danışmanlığım, uluslararası hakemli dergilerde yayınlanan 32’ye aşkın bilimsel yayınım, 25’e aşkın bildiri sunumum ile birlikte birçok kitap bölümü yazarlığım mevcuttur. Halen aktif olarak birçok bilimsel çalışmada görev almakta ve danışanlar takip etmekteyim. Pozitif Psikoterapist ve Transkültürel Aile Terapisti, Kabul ve Kararlılık Terapisti, EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) Terapisi, NLP ve NADAAC Madde Bağımlılığı alanında terapist ünvanalarına sahibim. Halen, Yakın Doğu Üniversitesi Klinik Psikoloji Ana Bilim Dalı Başkanı, Psikoloji Bölüm Başkanı ve öğretim üyesi olarak görev yapmaktayım. 2021 yılında ise Online Psikoloji Merkezini kurarak, alanda uzman kişilerle danışanları güvenli bir platformda bir araya getirme projemi hayata geçirdim.

Eğitim

Deneyim Süresi

 • 11 yıl

Sertifikalar

Uzmanlık Alanları

 • Kaygı, Stresle Başa Çıkma, Travma Sonrası Stres Bozukluğu , Kumar Bağımlılığı, Panik Atak, Depresyon, Kişilik Bozuklukları , Kariyer Zorlukları, İletişim ve İlişki Sorunları , Uyku Sorunları, Fobiler, Sağlık Kaygısı, Klinik Psikoloji, Sağlık Psikolojisi, Aile ve Çift Terapisi, Bağımlılık, Evlilik ve İlişki Danışmanlığı, Pozitif Psikoterapi ve Aile Terapisti, EMDR Terapisi , Kabul ve Kararlılık Terapisi, Kişisel Gelişim ve Farkındalık, Duygu Durum Bozulukları, Narsisizm, Borderline, Sosyal Fobi, Alkol ve madde bağımlılığı, ilişki bağımlılığı, İş psikolojisi, iş stresi ile başa çıkma, Ergenlik, Tükenmişlik, Korku, Yeme bozuklukları, Takıntı, Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB), Ayrılık Kaygısı

Hizmetleri

 • Mesajlaşma
 • Sesli Görüşme
 • Görüntülü Görüşme
 • User Image

  Meryem hanım alanında çok profesyonel. Onunla yaptığım her seans sonrası hayatıma yeni sayfalar açıldı bugünümu şekillendirirken veya bir olay karşısında farkındalığım çok üst seviyelere çıktı psikoterapi uzman ellerde yerini tam bulan birşey ve insani dönüştüren birşey. Kendisine çok saygı duyuyorum ve çok minnettarim.

 • User Image

  Meryem hanımla uzun zamandır görüşüyorum iyi ki de kendisiyle yollarımız kesişmis. Ben kendimi Meryem hanim sayesinde tanıdım. işini hakkıyla yapan biri her kelimesi altın değerinde hayatına katan için. Gerçekten iyi ki var kendisine saygım sevgim sonsuz.