İlayda Sibel Aktuğ

Psikolog

50 Dakika / 150 TL

Sesli . Görüntülü

2015 yılında Anamur Anadolu Lisesinden mezun oldum. 2016 yılında Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Psikoloji bölümünde tam burslu olarak lisans eğitimime başladım. Öğrenim gördüğüm esnada Anamur Belediyesi Danışmanlık Merkezi’nde 0-18 yaş arası çocuklarla ve ergenlerle, Hacettepe Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Labaratuvarı’nda araştırma asistanı olarak ve Anamur Devlet Hastahanesi Psikiyatri Bölümü’nde gönüllü staj yapıp, SOS Çocuk Köyü’nde aile bakımını kaybetmiş çocuklar için düzenlenen etkinliklerde aktif olarak görev aldım. Sosyal Gruplarda Evrimsel Korku Nesneleri’nin İncelenmesi konulu derleme çalışmam, İkincil Bir TSSB Yaşayan Bireylerde Özşefkat Düzeyi’nin Travma Sonrası Büyümeye Etkisi konulu yayınlanmamış tezim bulunmaktadır. 2020 yılında 4 Onur Belgesi ve Yüksek Onur Belgesi ile mezun olduktan sonra “Aile Danışmanlığı”, “Çift Terapisi”, “Cinsel Terapi”, “ Oyun Terapisi”, “Bilişsel Davranışçı Terapi”, “Aktarım Odaklı Terapi”, “Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi” ve test eğitimlerimi tamamladım. Alanında uzman kişiler ve kurumlar tarafından bir çok farklı konuda verilen seminer, konferans, kongre ve workshoplara katıldım. Hala eğitimlere ve seminerlere katılarak eğitimimi zenginleştirmeye devam etmekteyim. Önemli olanın yargılamak değil anlamak olduğu bilinciyle danışanlarıma online olarak hizmet vermekteyim. Aynı zamanda daha bilinçli ailelerin olması ve farkındalığı yüksek çocukların yetişmesi için Sosyalben Vakfı’nda ve Çocuk İstismarı ve İhmali ile Mücadele Derneği’nde gönüllü olarak çalışmalar yürütmekteyim.

Deneyim Süresi

  • 1

Sertifikalar

Uzmanlık Alanları

  • Panik Bozukluklar , Fobiler, Sosyal Fobi, Anksiyete- Kaygı Problemleri, Depresyon, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Sosyal Kaygı Bozukluğu, İlişki Problemleri, Aile ve Boşanma Süreci- Sonrası Danışmanlığı, Cinsel Gelişim ve Sorunları, Ekran Bağımlılığı, Sınav Kaygısı, Akademik Başarısızlık, Uyku Problemleri, Yaşam Kalitesini Arttırmaya Yönelik Danışmanlık

Hizmetleri

  • Sesli Görüşme
  • Görüntülü Görüşme
  • User Image

    İlayda Hanımla 4 seanstır beraberiz ve henüz seanslarımızın bitmesine de var ancak daha şimdiden kendimi nasıl iyi hissedebileceğim ve sorunlarımı nasıl çözebileceğim konusunda gelişmeler yaşıyorum. Sadece seans anında değil seans saatleri dışında da bir panik anımda bana yardımcı oluyor, ulaşabiliyorsunuz. Bir psikologda olması gereken güler yüz, samimiyet her şey mevcut. Bir psikologla görüşmek isteyip çekinenler varsa çareyi İlayda Hanımda bulabilir.