İlayda Sibel Aktuğ

Psikolog, Çift ve aile terapisti

50 Dakika / 350 TL

Mesaj . Sesli . Görüntülü

2015 yılında Anamur Anadolu Lisesinden mezun oldum. 2016 yılında Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Psikoloji bölümünde tam burslu olarak lisans eğitimime başladım. Öğrenim gördüğüm esnada Anamur Belediyesi Danışmanlık Merkezi’nde 0-18 yaş arası çocuklarla ve ergenlerle, Hacettepe Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Labaratuvarı’nda araştırma asistanı olarak ve Anamur Devlet Hastanesi Psikiyatri Bölümü’nde gönüllü staj yapıp, SOS Çocuk Köyü’nde aile bakımını kaybetmiş çocuklar için düzenlenen etkinliklerde aktif olarak görev aldım. Sosyal Gruplarda Evrimsel Korku Nesneleri’nin İncelenmesi konulu derleme çalışmam, İkincil Bir TSSB Yaşayan Bireylerde Özşefkat Düzeyi’nin Travma Sonrası Büyümeye Etkisi konulu yayınlanmamış tezim bulunmaktadır. 2020 yılında 4 Onur Belgesi ve Yüksek Onur Belgesi ile mezun olduktan sonra “Aile Danışmanlığı”, “Çift Terapisi”, “ Oyun Terapisi”, “Bilişsel Davranışçı Terapi”, “Aktarım Odaklı Terapi”, “Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi” ve test eğitimlerimi tamamladım. Alanında uzman kişiler ve kurumlar tarafından bir çok farklı konuda verilen seminer, konferans, kongre ve workshoplara katıldım. Hala eğitimlere ve seminerlere katılarak eğitimimi zenginleştirmeye devam etmekteyim. Önemli olanın yargılamak değil anlamak olduğu bilinciyle danışanlarıma online olarak hizmet vermekteyim. Aynı zamanda daha bilinçli ailelerin olması ve farkındalığı yüksek çocukların yetişmesi için Sosyalben Vakfı’nda ve Çocuk İstismarı ve İhmali ile Mücadele Derneği’nde gönüllü olarak çalışmalar yürütmekteyim.

Deneyim Süresi

 • 2

Sertifikalar

Uzmanlık Alanları

 • Panik Bozukluklar , Fobiler, Sosyal Fobi, Anksiyete- Kaygı Problemleri, Depresyon, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Sosyal Kaygı Bozukluğu, İlişki Problemleri, Aile ve Boşanma Süreci- Sonrası Danışmanlığı, Ekran Bağımlılığı, Sınav Kaygısı, Akademik Başarısızlık, Uyku Problemleri, Yaşam Kalitesini Arttırmaya Yönelik Danışmanlık, Cinsel isteksizlik, Cinsel Terapi

Hizmetleri

 • Mesajlaşma
 • Görüntülü Görüşme
 • Sesli Görüşme
 • User Image

  İlayda Hanımla 4 seanstır beraberiz ve henüz seanslarımızın bitmesine de var ancak daha şimdiden kendimi nasıl iyi hissedebileceğim ve sorunlarımı nasıl çözebileceğim konusunda gelişmeler yaşıyorum. Sadece seans anında değil seans saatleri dışında da bir panik anımda bana yardımcı oluyor, ulaşabiliyorsunuz. Bir psikologda olması gereken güler yüz, samimiyet her şey mevcut. Bir psikologla görüşmek isteyip çekinenler varsa çareyi İlayda Hanımda bulabilir.

 • User Image

  Uzun zamandır kendimi bu kadar iyi hissetmemiştim diyebilirim. İlayda Hanımla 3 seanstır beraberiz ancak samimi ve ilgili tavrıyla yakın arkadaşımla konuşuyormuşum gibi hissettirdi, sorunlarımı nasıl çözebileceğim konusunda gelişmeler yaşıyorum. Sadece seans anında değil seans saatleri dışında da bir panik anımda bana yardımcı oluyor, Mutlaka tavsiye ediyorum. Tereddüt etmeden görüşebilirsiniz.

 • User Image

  İlk olarak yeterli ve yetkin olduğu izlenimini aldım, yanılmadığımı yaklaşık bir saatlik seansta anladım. Önce kitaplardan okudukları ile bir takım bilgiler aktaracak mı diye gözlemledim. Hayır katkısı muhteşemdi sadece akademik yönden yaklaşmaması en büyük farkı bence. Karşı tarafı anlama kavrama konusunda ise yeterli kelimesinin bir tık ötesinde olduğunu fark ettim. Güven konusunda ilk seansta verilebilecek güveni fazlasıyla verdi vücut dili, konuşma şekli, tarafıma yaklaşımı gerçekten rahatlatıcı cinsten. Daha önce bir kaç farklı psikolog deneyimim oldu ancak bu kadar genç bir psikoloğun bu kadar deneyimli olması fazlasıyla şaşırttı. Dengeli, duyarlı, otantik ve objektif oluşu ekstra gözlemim oldu. Psikologlara bakış açımı da değiştirdi doğrusu. Kesinlikle tavsiye ediyorum...

 • User Image

  02.11.2021 Tarihinde bir yukarıya bir yorum bırakmıştım. Hemen hemen 6 koskoca ay geçmiş üzerinden ve ben hayatımda artık bir psikoloğa ihtiyaç duymuyorum. Ne garip değil mi işini iyi yapan psikologlar için mesleki açıdan çok tatminkar ancak danışanının bir daha ihtiyaç hissetmemesi üzücü bir durum olsa gerek. Ama ben vefalı bir danışan olarak İlayda hanıma tekrar teşekkür etmek için yeniden uğradım...

 • User Image

  İlk defa seans aldığım için başta biraz tedirgindim ama hemen geçti. Duygusal açıdan oldukça yıpratıcı bir süreçteydim, İlayda Hanım'ın sayesinde şuan daha iyiyim. Hem kendimi daha iyi tanıyorum hem de olayların gözümde büyüttüğüm kadar kötü olmadığını fark ediyorum. Bunun ötesinde benim için en önemli konu birisinin beni anlamasıydı ve İlayda Hanım kesinlikle anlayışlı bir insan. Ağlayarak girdiğim seanslardan gülerek, rahatlayarak, huzur bularak çıkıyorum. Eğer aklınızda bir şüphe varsa kesinlikle çekinmeden kendini açabileceğiniz bir psikolog.

 • User Image

  Yaklaşık bir kaç aydır terapi serüvenime İlayda Hanım ile başladım , sadece şunu söyleyebilirim ki hiç bir psikolog size sihirli değnek vadetmez . O süreçte size eşlik eder ve size kendi sürecinizin baş kahramanı olma fırsatı verir. Ben bu yoldaki sürecimizden bakış açısının hayatıma yansımasından çok memnunum . Hayatıma ve kendime bu iyiliği yaptığım için mutluyum açıkçası . Burdan çokça sevgilerr.

 • User Image

  Bir aydır İlayda hanımla terapi sürecindeyim ve iyi ki onunlayım. Kötü terapi deneyimlerimden sonra ilk seansla birlikte ayağa kalkmama cesarelendiren ve bu süreçte her zaman yanımda olduğunu hissettiğim ilk psikolog oldu kendisi. Kendim için verdiğim en güzel karar. Ağlayarak konuştuğum seanslardan artık gülümseyerek ve iyi hissederek konuştuğum seanslara geçtim. İyi ki var.

 • User Image

  Yaklaşık 1 sene önce yönümü kaybetmiş biri olarak ve gün boyu ağlayan herşeyi takıntı korku ve tedirginliğe çeviren bir insandım bir akşam kendimi okadar kötü hissettim ki ilayda hanıma bağlandım terapimi aldım ve o günden sonra saat saat hayatım değişti bana kaybettiğim yönümü gösteren ve elinden gelen herşeyi yapan ilayda hanıma çok teşekkür ederim gönül rahatlığıyla terapi alabilirsiniz size çok iyi gelecektir.ilayda hanım sayesinde OKB yi atlattım ve şuan çok iyiyim çok çok teşekkür ederim 🙏🙏🙏güvenilir online terapi merkezinede çok teşekkür ederim🙏