Gülnaz Ateş

Psikolog

50 Dakika / 400 TL

Mesaj . Sesli . Görüntülü

Psikoloji lisans eğitimini onur belgeleri ve yüksek onur belgeleri alarak Yakın Doğu Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Lisans sürecinde Özel Öncü Çözüm Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde zorunlu staj programını tamamladı. Bununla birlikte lisans süreci ve sonrasında danışmalık merkezinde gönüllü olarak staj yapmıştır. Yapmış olduğu gönüllü ve zorunlu stajlarında çocuk, ergen, yetişkin ve bireysel terapilere katılma, birebir görüşme şansı ve test yapma fırsatı olmuştur. Lisans sürecinde çeşitli konularda seminerlere katılım sağlamış, çocuk-ergen-yetişkinlere yönelik çeşitli atölye çalışmalarında bulunmuştur. Bununla birlikte blog yazarlığı ve Antakya Toplumcu Halk Gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır. Deneyimsel öğrenme eğitmeni eğitimini tamamlayarak Yönderle Akademi bünyesinde, Koç Holding & Başakşehir Belediyesi işbirliğinde öğretmelere ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen çeşitli projelerde eğitmenlik yapmaktadır. Lisans süreci ve sonrasında çeşitli konularda seminerlere katılım sağlamış halen kendini geliştirmeyi görev edinmiş bir olarak ruh sağlığı uzmanı olarak alanında yararlı hizmetler vermek adına yapılması ve alınması gereken her türlü eğitimi almaya özen ve çaba göstermektedir. Meslek hayatına Hatay Derin Psikolojik Danışmanlık Merkezinde başlamış olup Şubat 2023 itibariyle Antalya Arya Genius Kids Akademi-Psikoloji de devam etmiştir. Şuanda Özel Antalya Danışmanlık merkezinde aktif olarak bireysel terapi, çocuk-ergen-yetişkin psikoterapi, kriz-yas danışmanlığı, yeme bozuklukları, depresyon, OKB, anksiyete, TSSB, fobiler, stresle baş etme yöntemleri, özgüven problemi, tik bozuklukları, panik bozuklukları, sınav kaygısı, öfke sorunları, iş stresi, enürezis-enkoprezis, oyun terapisi, okula uyum sorunları, çocuklarda davranış bozuklukları, DEHB-dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu” alanlarında çalışmaktadır. Çalışmalarını daha geniş kitlede devam ettirmek adına yüz yüze seanslarının yanısıra online seanslarını da sürdürmektedir.

Eğitim

Deneyim Süresi

 • 3 yıl

Sertifikalar

Uzmanlık Alanları

 • Panik Atak, Anksiyete, Depresyon, Fobiler, Enürezis-Enkoprezis, Obsesif-Kompulsif Bozukluk (OKB), Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB), Çocuklarda Davranış Bozuklukları, Çocuk-Ergen Psikoterapi, Yetişkin Psikoterapi, Oyun Terapisi, Filial Terapi, Aile Uyum Sorunları , Aile Terapisi, Ebeveyn-Çocuk İlişkileri , Yeme Bozukluğu, Sınav Kaygısı, Özgüven Problemi, Öfke Yönetimi, Sosyal Fobi, İş Stresi, Takıntılar, Stres Yönetimi, Stresle Başa Çıkma, Kriz ve Yas Terapisi, Alkol ve madde bağımlılığı , Aile danışmanlığı

Hizmetleri

 • Mesajlaşma
 • Sesli Görüşme
 • Görüntülü Görüşme
 • User Image

  Gayet güzel bi terapi oldu kendimi daha rahat hissetirdi teşekkür ederim gülnaz hanıma

 • User Image

  Hayatımda kendime Bile anlatamadığım duyguları bana çok güzel bi şekilde anlattı sakince beni yıllardır tanıyormuş gibi sizinle iletişimim hiç kopmasın istedim bana çok iyi geldiniz:)

 • User Image

  Merhaba bir psikolokta olması gereken tüm özellikleri kendisinde buldum bir sağlıkçı olarak.Kendisine durumumla ilgili çok mataryal sunamama rağmen beni dinlerkenki duruşu gösterdiği yol tavsiyeler çok faydalı oldu .Girdaptaydım çok çaresizdim şu anda hayata ve sorunuma daha güçlü ve daha sağlıklı bakıyorum.Artık çözemediğim her durumda kendisine ulaşacam .Yolunuz açık açık olsun .Teşekkür ederim çokkkk.

 • User Image

  Kendimi çok rahat hissettirdiğini düşünüyorum. Seansımın üzerinden 1 hafta geçti ve konuştuklarımız gayet etkili oldu. Terapide konuştuğumuz konular üzerinde çalışmalar yaptım ve eksikliklerimi gördüm.

 • User Image

  Şimdiye kadar ikinci randevuyu aldığım ilk psikolog, insani çok güzel anlayıp sakince cozume götürüyor. Bence işini cok iyi yapiyor. Bana cok iyi geldiniz tesekkur ederim

 • User Image

  Gülnaz Hanım gerçekten çok samimi, insan kendisiyle konuşurken hiç çekinmiyor. İşini çok severek ve bilinçli icra ettiğini düşünüyorum. Yönlendirmeleriyle kişinin kendisinde farkındalık kazandırmasını sağlıyor ve bunu çok iyi yapıyor. Kendisiyle konuşmak hem bir profesyonelle konuşma hem de bir dostla sohbet etme hissi uyandırıyor. Danışanı olmaktan çok memnunum.

 • User Image

  Gülnaz Hanım sorduğu sorularla inanın sizi kendinize getiriyor ve aslında yapmanız gerekeni sorduğu sorularla çok net anlıyorsunuz. Hiçbir şekilde yargılamadan, eleştirmeden dinlemesi kendimi çok daha rahat ifade etmemi sağladı. Kesinlikle kendisiyle terapi aldığım için şanslı olduğumu düşünüyorum. İşini hakkıyla yaptığına inanıyorum.

 • User Image

  En kötü iki anımda randevu aldımve kesinlikle içten davranışıyla yanımdaymış gibi hissettim Gülnaz Hanımı. Gerçekten önerebileceğim sadece dinlemeyen karanlıkta kalan çözümlerin de ışığını açan biri tavsiye ederim.

 • User Image

  Gülnaz hanım benim çok kaygılı ve endişeli anımda bana bununla nasıl mücadele etmemiz gerektiğini gösterdi. Sorduğu sorularla da gerçekten düşüncelerimin ne kadar doğru olup olmadığını mantıklı bir şekilde görmemi sağladı. Kendisi bana o karanlık günüm de çok yardımcı oldu kendisini kesinlikle tavsiye ederim.

 • User Image

  Selamlar, Gülnaz Hanımdan almış olduğum ilk terapi seansım gayet verimli geçti. Proaktif yaklaşımı, eleştirmeden, sabır ve anlayış ile beni dinlemesi çok hoştu. Mantıklı bir şekilde yol göstermesi. Seans sonrası negatif düşüncelerimin pozitif e dönmesine çok sevindim. Gülnaz Hanımı iyi ki tanımışım. :)

 • User Image

  Özverisi ile değişim motivasyonunu besleyen bir dili var Gülnaz hanımın. Sakinleştirici ve çözüme yönelten yaklaşımı için teşekkürler kendisine.

 • User Image

  Gülnaz Hanım çok güler yüzlü ve nazik. En önemlisi işine çok hakim. Benim bakış açımı anlayabildiğini net bir şekilde hissettiriyor. Danışmanlık/terapi almak isteyen herkese Gülnaz Hanımdan daha doğru bir adresin olmadığını, şüphesiz sonsuza dek kendisine referans olduğumu belirtmek isterim..

 • User Image

  Kendisiyle çok güzel bir seans gerçekleştirdik oldukça faydalı oldu tebrik ederim

 • User Image

  Gülnaz hanımla görüşmeye başladığımda kendimle ilgili hiçbir umudum yoktu. Daha iyi hissedebileceğimi düşünmüyordum. Destek almak istememin tek nedeni bu halimle nasıl başa çıkabileceğimi bilmememdi ve değişmeyeceğini düşündüğüm bu hayat bakışımla nasıl hayatımı sürdürebileceğimi öğrenmekti. Seanslar ilerledikçe hayata ve kendime bakış açım inanılmaz değişmeye başladı. İlerleme katettikçe o berbat görünen dünyanın içindeki güzellikleri görmekle kalmadım kötülükleri de olgunlukla kucaklayabileceğimi ve kendimi psikolojik olarak nasıl koruyabileceğimi gördüm. Anksiyetem, panik ataklarım, stres yüküm her geçen gün hafiflemeye ve farkında bile olmadan kaybolmaya başladı. Keşke kendimi bu kadar yıpratmadan önce Gülnaz hanıma danışabilseydim. Yine de geç kalmış sayılmam :) Kendimi çıkmazda ve en çaresiz hissettiğim o dönemde bana çıkış yolları gösteren ve karanlıkta yolu bulmamı sağlayan Gülnaz hanıma profesyonelliği ve desteği için teşekkürler.

 • User Image

  Gülhaz hanımdan 2 ay kadar terapi aldım ve çoğu konuda bana yardımcı oldu aldığım her terapi sonrası kendimi daha iyi hissettim farkında olmadığım bazı durumlarımın farkına varmaya başladım bildiğim ama unuttuğum şeyleri tekrar hatırladım zor bir süreç geçiririyordum ve bu konuda daha sağlıklı adımlar atmam konusunda bana yardımcı oldu gayet profesyonel bir psikolog tüm terapi süreci için teşekkür ederim.