Gülşah Aksakallı

Uzman Klinik Psikolog, Psikoterapist

50 Dakika / 550 TL

Görüntülü

Liseyi Yakın Doğu Koleji'nde tamamladıktan sonra 2008-2013 yılları arasında Doğu Akdeniz Üniversitesi- Psikoloji (İngilizce) bölümünden mezun olmuştur. Mezun olmadan önce 2012 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi(GATA) Psikiyatri bölümünde stajyer olarak bir ay boyunca psikologların yanında yer almıştır. 2014 yılında Goodenough-Harris İnsan Resmi Çizme Testi, S.D. Porteus Labirentleri, Bender Gestalt Dikkat Eksikliği Testi, Kent E.G.Y Testi, Catel 2A Zekâ Testi, Gessel Gelişim Testi Eğitimi, Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Eğitimi (MMPI) ve 2015 yılında WiSC-R Zekâ Testi eğitimlerini almıştır. 2015 Eylül- 2019 Haziran tarihleri arasında Avrupa Davranış ve Kognitif Terapiler Birliği’nin (EABCT) standartlarına göre düzenlenen ve Prof. Dr Mehmet Zihni Sungur tarafından verilen Kognitif ve Davranışçı Terapi Eğitimini tamamlamış ve “Kognitif ve Davranışçı Terapist” unvanına sahip olmuştur. 2015 yılında aynı zamanda Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Kreşi'nde Psikolog olarak görev yapmaya başlamış ve 2,5 sene boyunca çocuklarla birlikte çalışmıştır. Sonrasında başladığı ve halen devam etmekte olduğu Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nda ise psikolog olarak 5 senedir çalışmaktadır. Çalışma kapsamında dijital sağlık, internetin farklı boyutları ve dijital oyunlar hakkında bilinçlendirme çalışmaları yapmak yer almaktadır. Yayınlanmış iki adet dergi makalesi ile birlikte çeşitli blog ve haber yazıları bulunmaktadır. Bunların yanı sıra bir sene boyunca TBMM Bilişim Teknolojileri Bağımlılığı Komisyonu'nda yer almıştır. Davranışsal Bağımlılıklarla Mücadele teknik kurul toplantıları, çeşitli kongreler ve çalıştaylar gibi programlara katılım sağlamış, katılım sağlamaya devam etmektedir. 2019 yılında TRT Radyo 1 "Çevrimiçi" programına ve 2020 yılı TRT Haber "Güvenli Tık" programına "Ekran Bağımlılığı", 2021 yılında TRT Radyo 1'de "Yarının Dünyası" programına ve 2022 yılında TRT Avaz'da "Dijital Çağda E-beveynlik" programına "Dijital Mahremiyet" konusunda konuşmak için uzman konuk olarak katılım sağlamıştır. Ayrıca, dijital oyunlar, teknoloji bağımlılığı ve internetin farklı boyutları konularında eğitimler vermektedir. 2020’de başladığı Yakın Doğu Üniversitesi- Klinik Psikoloji (%100 Burslu-Tezli) yüksek lisansını 4.00/4.00 ortalama ile yüksek onur öğrencisi olarak tamamlamıştır. Klinik stajını 1 ay süreyle Ankara Özel Memorial Hastanesi’nde tamamlamıştır ve alanında kendini geliştirmeye devam etmektedir.

Deneyim Süresi

  • 9

Sertifikalar

Uzmanlık Alanları

  • Klinik psikoloji , Depresyon , Panik bozuklukları, Bireysel danışmanlık, İlişki sorunları, Öfke sorunları, Kaygı bozuklukları, İnternet Bağımlılığı

Hizmetleri

  • Görüntülü Görüşme
  • User Image

    Gülşah Hanımla bir süredir görüşmelerimize devam ediyoruz. Çok güler yüzlü, anlayışlı ve destekleyen bir tavrı var. Görüşmelerimiz esnasında rahatlıkla her şeyi anlatabiliyorum, kendimi rahat hissettiğim ve çekinmeden her şeyi anlatabildiğim bir süreç geçiriyoruz. Tedavi sürecimize başladığımdan beri hayatımda olumlu değişiklikler olmaya başladı, yaşadığım olumsuz süreçleri atlatmamda çok destekçi oluyor ve tedavimiz sonlandığında hayatıma çok fazla olumlu özellikler katacağına eminim. Hiç şüpheniz olmadan Gülşah Hanım’dan destek alabilirsiniz.

  • User Image

    İlk defa psikolojik bir destek almaya başlamış biri olarak Gülşah Hanım'la tanışma fırsatı bulduğum için çok mutluyum. Kendisi ilk seanstan itibaren bir şeyleri paylaşırken apaşık anlatabilme rahatlığını karşı tarafa tam anlamıyla hissettiriyor. Görüşmelerimiz çok olumlu ve çok verimli ilerliyor. Bana en büyük katkısı hayatımdaki olaylara bambaşka bir bakış açısı geliştirmek oldu. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Gülşah Hanım'dan hiç düşünmeden destek alabilirsiniz.