Gülşah Aksakallı

Uzman Klinik Psikolog, Psikoterapist

50 Dakika / 550 TL

Görüntülü

Liseyi Yakın Doğu Koleji'nde tamamladıktan sonra 2008-2013 yılları arasında Doğu Akdeniz Üniversitesi- Psikoloji (İngilizce) bölümünden mezun olmuştur. Mezun olmadan önce 2012 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi(GATA) Psikiyatri bölümünde stajyer olarak bir ay boyunca psikologların yanında yer almıştır. 2014 yılında Goodenough-Harris İnsan Resmi Çizme Testi, S.D. Porteus Labirentleri, Bender Gestalt Dikkat Eksikliği Testi, Kent E.G.Y Testi, Catel 2A Zekâ Testi, Gessel Gelişim Testi Eğitimi, Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Eğitimi (MMPI) ve 2015 yılında WiSC-R Zekâ Testi eğitimlerini almıştır. 2015 Eylül- 2019 Haziran tarihleri arasında Avrupa Davranış ve Kognitif Terapiler Birliği’nin (EABCT) standartlarına göre düzenlenen ve Prof. Dr Mehmet Zihni Sungur tarafından verilen Kognitif ve Davranışçı Terapi Eğitimini tamamlamış ve “Kognitif ve Davranışçı Terapist” unvanına sahip olmuştur. 2015 yılında aynı zamanda Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Kreşi'nde Psikolog olarak görev yapmaya başlamış ve 2,5 sene boyunca çocuklarla birlikte çalışmıştır. Sonrasında başladığı ve halen devam etmekte olduğu Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nda ise psikolog olarak 6 senedir çalışmaktadır. Yüksek lisansını Yakın Doğu Üniversitesi- Klinik Psikoloji (%100 Burslu-Tezli) 4.00/4.00 ortalama ile yüksek onur öğrencisi olarak tamamlamıştır. Klinik stajını ise Ankara Özel Memorial Hastanesi’nde tamamlamıştır. Davranışsal Bağımlılıklarla Mücadele teknik kurul toplantıları, çeşitli kongreler ve çalıştaylar gibi programlara katılım sağlamış, katılım sağlamaya devam etmektedir. Dijital sağlık ve dijital oyunlar hakkında çalışmalar yapmış, çocuklara ve ebeveynlere yönelik eğitim ve seminerler vermiş, çeşitli radyo ve televizyon programlarına “Ekran Bağımlılığı", "Dijital Mahremiyet” gibi konularda uzman konuşmacı olarak katılım sağlamıştır. Yayınlanmış makaleleri, kitap, kitap bölüm yazarlığı ile birlikte çeşitli blog ve haber yazıları bulunmaktadır. Ayrıca, dijital oyunlar, teknoloji bağımlılığı ve internetin farklı boyutları konularında çalışmalarına devam etmekte, eğitimler vermekte ve danışanlarını görmeye devam etmektedir.

Deneyim Süresi

  • 9

Sertifikalar

Uzmanlık Alanları

  • Klinik psikoloji , Depresyon , Panik bozuklukları, Bireysel danışmanlık, İlişki sorunları, Öfke sorunları, Kaygı bozuklukları, İnternet Bağımlılığı

Hizmetleri

  • Görüntülü Görüşme
  • User Image

    Gülşah Hanımla bir süredir görüşmelerimize devam ediyoruz. Çok güler yüzlü, anlayışlı ve destekleyen bir tavrı var. Görüşmelerimiz esnasında rahatlıkla her şeyi anlatabiliyorum, kendimi rahat hissettiğim ve çekinmeden her şeyi anlatabildiğim bir süreç geçiriyoruz. Tedavi sürecimize başladığımdan beri hayatımda olumlu değişiklikler olmaya başladı, yaşadığım olumsuz süreçleri atlatmamda çok destekçi oluyor ve tedavimiz sonlandığında hayatıma çok fazla olumlu özellikler katacağına eminim. Hiç şüpheniz olmadan Gülşah Hanım’dan destek alabilirsiniz.

  • User Image

    İlk defa psikolojik bir destek almaya başlamış biri olarak Gülşah Hanım'la tanışma fırsatı bulduğum için çok mutluyum. Kendisi ilk seanstan itibaren bir şeyleri paylaşırken apaşık anlatabilme rahatlığını karşı tarafa tam anlamıyla hissettiriyor. Görüşmelerimiz çok olumlu ve çok verimli ilerliyor. Bana en büyük katkısı hayatımdaki olaylara bambaşka bir bakış açısı geliştirmek oldu. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Gülşah Hanım'dan hiç düşünmeden destek alabilirsiniz.