Ceren ELMAS

Uzman Psikolog

50 Dakika / 175 TL

Mesaj . Sesli . Görüntülü

Lisans eğitimimi Atılım Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Psikoloji bölümünde (%100 ingilizce) 2018 yılında tamamladım. Lisans eğitimi esnasında; Ankara Gelişim Tarama Envanteri (AGTE), Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Kent Egy Testi, Sayı Dizisi Öğrenme Testi (SDÖT), Burdon Dikkat Testi, Franfurter Dikkat Testi, Porteus Labirentler Testi, Catell 2A Zeka Testi, Gessel Gelişim Testi, Peabody Kelime Anlama Testi, Kinder Angst Testi, Çocuk Resimlerini Yorumlama ve Çizim Testleri uygulayıcı sertifikası aldım. Lisans eğitimim sonrasında, Ufuk Üniversitesi'nde Genel Psikoloji (Sosyal ve Gelişim Psikolojisi odaklı) yüksek lisansımı "Evli yetişkinlerde çift uyumu, çatışma çözüm stilleri, duygu düzenleme güçlüğü arasındaki ilişkilerin incelenmesi" bitirme projesi ile 2020 yılında tamamladım. Bu eğitimim sırasında Özel Boylam Psikiyatri Hastanesinde 2,5 ay staj yaptım. Bunlara ek olarak Minnesota Çokyönlü Kişilik Envanteri (MMPI) Uygulama ve Yorumlama Eğitimi, Oyun Terapisi uygulayıcı sertifikası, Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi uygulayıcı sertifikası, Klinik Uygulamada Psikoloji Okulu ve Nesnel Değerlendirme eğitimi aldım. Prof. Dr. Hakan Türkçapar'dan Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini tamamladım. 2020 yılında, Yakın Doğu Üniversitesi Tezli Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimime başladım. 2 ders dönemimi de(güz ve yaz ders dönemleri) "Yüksek Şeref Öğrencisi" olarak tamamladım. Yüksek lisansı eğitimim sırasında Özel Boylam Psikiyatri Hastanesi'nde 1 ay staj yaptım. Şu an tez dönemimdeyim. Türk Psikologlar Derneği (TPD) asil üyesiyim.

Eğitim

Deneyim Süresi

 • 3,5 Yıl

Sertifikalar

Uzmanlık Alanları

 • İletişim ve İlişki Sorunları, Yetişkin Terapisi, Bireysel Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Sınav Kaygısı, Ergen Terapisi, Depresyon, Kaygı Bozuklukları, Panik Bozukluğu, Öfke sorunları, Stresle başa çıkma

Hizmetleri

 • Mesajlaşma
 • Sesli Görüşme
 • Görüntülü Görüşme
 • User Image

  Ceren hanım çok tatlı ve ilgili. Yeni başlamamıza rağmen şimdiden etkisini görüp çok memnun kaldım.

 • User Image

  Ceren hanımla yaklaşık bir aydır çalışıyoruz ve bu kadar kısa sürede bile kendimi daha iyi hissetmeye başladım. Kendisi gerçekten işini severek yapan bir terapist.

 • User Image

  İsini severek yapan bir psikologa denk geldigim icin kendimi cok sansli hissediyorum. Kendimi tanimamda ve sıkıntılarimi aşmaya baslamamda bana cok yardimci oluyor.Destekleri icin cok tesekkur ederim.