Ceren ELMAS

Uzman Klinik Psikolog, Uzman Psikolog

50 Dakika / 300 TL

Mesaj . Sesli . Görüntülü

Lisans eğitimimi Atılım Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Psikoloji bölümünde (%100 ingilizce) 2018 yılında tamamladım. Lisans eğitimi esnasında; Ankara Gelişim Tarama Envanteri (AGTE), Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Kent Egy Testi, Sayı Dizisi Öğrenme Testi (SDÖT), Burdon Dikkat Testi, Franfurter Dikkat Testi, Porteus Labirentler Testi, Catell 2A Zeka Testi, Gessel Gelişim Testi, Peabody Kelime Anlama Testi, Kinder Angst Testi, Çocuk Resimlerini Yorumlama ve Çizim Testleri uygulayıcı sertifikası aldım. Lisans eğitimim sonrasında, Ufuk Üniversitesi'nde Genel Psikoloji (Sosyal ve Gelişim Psikolojisi odaklı) yüksek lisansımı "Evli yetişkinlerde çift uyumu, çatışma çözüm stilleri, duygu düzenleme güçlüğü arasındaki ilişkilerin incelenmesi" bitirme projesi ile 2020 yılında tamamladım. Bu eğitimim sırasında Özel Boylam Psikiyatri Hastanesinde 2,5 ay staj yaptım. Bunlara ek olarak Minnesota Çokyönlü Kişilik Envanteri (MMPI) Uygulama ve Yorumlama Eğitimi, Oyun Terapisi uygulayıcı sertifikası, Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi uygulayıcı sertifikası, Klinik Uygulamada Psikoloji Okulu ve Nesnel Değerlendirme eğitimi aldım. Prof. Dr. Hakan Türkçapar'dan Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini tamamladım. 2020 yılında, Yakın Doğu Üniversitesi Tezli Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimime başladım. 2 ders dönemimi de(güz ve yaz ders dönemleri) "Yüksek Şeref Öğrencisi" olarak 3.70 ortalama ile tamamladım. Tez konum ise "Romantik ilişki yaşayan bireylerde akılcı olmayan inançlar, özşefkat ve ilişki doyumunun incelenmesi" Yüksek lisansı eğitimim sırasında Özel Boylam Psikiyatri Hastanesi'nde 1 ay staj yaptım. Türk Psikologlar Derneği (TPD) asil üyesiyim.

Eğitim

Deneyim Süresi

 • 5 Yıl

Sertifikalar

Uzmanlık Alanları

 • İletişim ve İlişki Sorunları, Yetişkin Terapisi, Bireysel Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Sınav Kaygısı, Ergen Terapisi, Depresyon, Kaygı Bozuklukları, Panik Bozukluğu, Öfke sorunları, Stresle başa çıkma, Zaman yönetimi

Hizmetleri

 • Mesajlaşma
 • Sesli Görüşme
 • Görüntülü Görüşme
 • User Image

  Ceren hanım çok tatlı ve ilgili. Yeni başlamamıza rağmen şimdiden etkisini görüp çok memnun kaldım.

 • User Image

  Ceren hanımla yaklaşık bir aydır çalışıyoruz ve bu kadar kısa sürede bile kendimi daha iyi hissetmeye başladım. Kendisi gerçekten işini severek yapan bir terapist.

 • User Image

  İsini severek yapan bir psikologa denk geldigim icin kendimi cok sansli hissediyorum. Kendimi tanimamda ve sıkıntılarimi aşmaya baslamamda bana cok yardimci oluyor.Destekleri icin cok tesekkur ederim.

 • User Image

  Ceren hanım sayesinde Olaylara bakış açım değişti ve gelişti. Hayatımda ilk defa terapiye başlayan biri olarak önyargılarım vardı. Ancak bu önyargılarımı yıkarak, yargılamayan, ödevlerle farkındalık arttıran tarzı sayesinde memnuniyetle ilerliyorum. Tarafsız bir gözle olayları değerlendirme konusunda başarılı :)

 • User Image

  Ceren hanım pozitif ve enerjili biri. Samimiyetine güveniyorum ve bana yardımcı olduğunu hissediyorum danışanı olduğum İçin mutluyum

 • User Image

  Ceren hanım hem çok pozitif hem karşı tarafı hiç yargılamıyor. Kendisi ile seanslara yeni başladım fakat şimdiden birçok farkındalık kattı bana. Danışanı olmaktan çok mutluyum :)

 • User Image

  Ceren Hanım sayesinde hayata tutundum diyebilirim. Enerjisi o kadar iyi ki rendavuları iple çekiyorum. Bana terapi sürecinde cok büyük şeyler kattı. Iyi ki Ceren Hanımla karsilasmisim. Cok teşekkürler.

 • User Image

  Ceren hanım çok ilgili Cok zor bir evremde destek aldım ve devam ediyorum şimdiden etkisini görmeye başladım çok memnunum teşekkür ediyorum

 • User Image

  Değişen hayatıma karşı yüksek kaygım ve uyum problemlerim sebebiyle başvurmuştum Ceren Hanıma. Hâlâ devam eden seanslarimiz boyunca kendimdeki gelişimi görebiliyorum. Çıkılmazmış gibi görünen o döngünün aslında o kadar güçlü olmadığını gösterdiği için çok teşekkür ediyorum.